آیین تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و بیعت با مقام معظم رهبری، با حضور دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری....

۱۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۳ کد : ۴۵۳۷۸ رویداد های مهم اخبار برگزیده بدون عنوان
تعداد بازدید:۹۷۵
آیین تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و بیعت با مقام معظم رهبری، با حضور دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری....

آیین تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری برگزار شد

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سومین روز از ایام ا... دهه مبارک فجر، آیین تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و بیعت با مقام معظم رهبری، با حضور دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر خسرویان رئیس بسیج دانشگاههای استان تهران، حجه الاسلام والمسلمین صالحی، معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، دکتر رشید جعفرپور، رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم، روسای دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و دانشگاهیان تهران، ظهر امروز (یکشنبه) در حرم مطهر امام راحل برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم، میثاق‌نامه دانشگاهیان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری توسط دکترمحمدحسین امید، رئیس دانشگاه جامع علمی‌-کاربردی قرائت شدکه متن آن به این شرح است:

در آستانه چهلمین بهار پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در ایام شهادت جانسوز دخت گرامی نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)، ما دانشگاهیان ایران اسلامی، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را به همه ملت شریف ایران اسلامی و مسلمانان و مستضعفان جهان تبریک می گوییم و در این حرم مطهر و ایام باشکوه که یادآور روزهای بزرگی از تاریخ زرین انقلاب اسلامی است، به روح بلند و ملکوتی امام راحل (رحمه‌الله علیه) و شهیدان همیشه حاضر انقلاب، بویژه استادان، کارمندان و دانشجویان شهید درود می‌فرستیم و با آرمان‌های انقلاب اسلامی و بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کرده و با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اعلام وفاداری می‌کنیم.

ما دانشگاهیان بر این باوریم که دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، جشن خیزش عظیم ملتی است که از ظلم و وابستگی و تبعیض به ستوه آمده و با اتکال به خداوند تبارک و تعالی و رهبری حضرت امام خمینی (ره)، بساط مستبدان و مستکبران را از این کشور برچید و استقلال و آزادی را برای ملت ایران به ارمغان آورد و آنان را از وابستگی سیاسی به شرق وغرب نجات داد، اعلام می کنیم که:

۱- توطئه‌های نظام سلطه و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، از جنگ تحمیلی هشت ساله گرفته تا تلاش برای تضعیف جایگاه رفیع ولایت فقیه و ستون خیمه انقلاب، و نیز فتنه‌های پی در پی سال‌های اخیر نشان می‌دهد که تلاش‌های جبهه باطل علیه امت نستوه ایران پایان ندارد، لذا جامعه دانشگاهیان هم‌سوی با ملت وفادار و قدرشناس، ضمن صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی و حاکمیت آموزه‌های قرآن و عترت، هوشمندانه و با بصیرت کامل تا رسیدن به قله‌های عزت و افتخار در تمامی عرصه‌ها به ویژه عرصه اقتدار علمی حضور فعال داشته و از هیچ کوششی، برای بی‌ثمر کردن این توطئه‌ها دریغ نخواهد کرد.

۲- دولت آمریکا به دنبال شکست‌های پی در پی در رویارویی با جبهه مقاومت اسلامی ضمن نقض تعهدات بین المللی خود و اجرای تحریم های ظالمانه، با ارائه تحلیل‌های نادرست از مسائل اقتصادی کشور، در حال القای باور غلط در ناتوانی نظام مقتدر اسلامی در حل مشکلات معیشتی مردم بوده و با تبلیغات وسیع رسانه‌ای، به دنبال ایجاد ناامیدی در میان امت عزیز و قدرشناس و به ویژه دانشگاهیان ایران اسلامی می‌باشند و در تحقق این نیت پلید خود، با اعمال تحریم‌های فلج کننده، طرح تغییر نظام و یا تسلیم دولتمردان و ملت هوشیار ایران اسلامی را در مقابل خواسته‌های ظالمانه خود در سر می‌پرورانند. جامعه دانشگاهی ضمن محکوم کردن این رفتار ظالمانه، با الهام از آیات قرآن کریم و تکیه بر نیروهای توانمند دانشگاهی تأکید می‌نماید که به استناد رهنمودهای روشنگرانه مقام معظم رهبری تنها راه خنثی کردن توطئه‌های اقتصادی دشمنان کوردل انقلاب، اصرار بر اجرایی شدن سازوکار اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی متکی بر توانمندی نخبگان کشور می‌باشد، لذا جامعه دانشگاهی تا تحقق کامل اقتصاد مقاومتی، آماده هرگونه همکاری با دولتمردان و مدیران عرصه اقتصادی می‌باشد.

۳- ما باور داریم دانشگاه نسبت به تحولات پیرامونی خود مسئول است. به عبارت دیگر دانشگاه علاوه بر مسئولیت در زمینه های علمی، پژوهشی و فناوری دارای مسئولیت اجتماعی نیز می باشد. براساس مسئولیت اجتماعی دانشگاه، رصد مسائل و چالش های موجود کشور در همه زمینه ها و ارائه راه حل علمی برای آنها بر عهده دانشگاهیان و نخبگان کشور است. ما دانشگاهیان باور داریم که راه حل همه مسائل و مشکلات جامعه ما با اتکا به خداوند، پیروی از رهنمودهای داهیانه مقام معظم رهبری و تکیه بر ظرفیت های علمی بومی دانشگاهیان ونخبگان کشور میسر است. در این راستا اعلام می داریم تمام توان و ظرفیت علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی خود را مصروف حل مسائل و چالش های داخلی و خارجی کشور می نماییم.

۴- یقین داریم که دانشگاه‌های ما ظرفیت آن را دارد که تربیت انسان‌های الهی همچون چمران‌ها را به عنوان انسان دانشمند طراز انقلاب اسلامی را به عنوان آرمان امام خمینی (ره) و آیت الله خامنه‌ای برعهده گیرد. از این رو با خدای خود پیمان می‌بندیم که ضمن افتخار به گذشته چهل ساله پرافتخار انقلاب اسلامی و امید به آینده ای روشن و متعالی، تمام همت خویش را صرف پرورش و بالندگی دانشجویان و نخبگان جوان مومن، باسواد، مسئولیت پذیر، رشدیافته و آگاه به مسائل و دغدغه مند نسبت به انقلاب اسلامی نماییم.

در پایان، جامعه دانشگاهی متشکل از استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های سراسر کشور دوشادوش امت بصیر، هوشمند و قدرشناس، ضمن اعلام آمادگی برای حضور باشکوه خود در راهیپمایی ۲۲ بهمن، از آحاد ملت سرافراز و آگاه درخواست می‌نماید، تا با حضور در این همایش غرورآفرین در چهل سالگی انقلاب اسلامی، چون سال‌های گذشته با حمایت همه جانبه خود از انقلاب اسلامی و رهبری مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان کوبیده و بار دیگر آمریکای خبیث، صهیونیست جنایتکار و مرتجعان خودفروخته منطقه را در تارهای خدعه و فریب خود گرفتار نمایند.