کنگره شهدای دانشجوی استان خراسان رضوی

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۸:۴۵ کد : ۱۶۹۵۵ بدون عنوان
تعداد بازدید:۵۱۱
معاون فرهنگی اجتماعی وزیرعلوم گفت: شهادت منشا فرهنگ سازی است و در این میان شهدای دانشجو با علم، ایمان و معرفت حماسه های بسیاری آفریدند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم...
کنگره شهدای دانشجوی استان خراسان رضوی
معاون فرهنگی اجتماعی وزیرعلوم گفت: شهادت منشا فرهنگ سازی است و در این میان شهدای دانشجو با علم، ایمان و معرفت حماسه های بسیاری آفریدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ دکتر سیدضیاء هاشمی در مراسم کنگره شهدای دانشجوی استان خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد افزود: شهادت دانشجویان عزیز یک پیام مشخص دارد و آن هم این است که مسیر شهادت هیچگاه در طول تاریخ از مسیر علم آموزی و دانش جدا نبوده و نیست.وی بر ضرورت کسب معرفت برای نیل به مقصد نهایی تاکید و بیان کرد: رسیدن به قله جز با توشه ای همچون معرفت میسر نیست و بر همین اساس می توان گفت پیوند عمیقی که بین شهادت و دانش حاکم است ناشی از معرفت عمیقی بوده که در دل آنها نهفته شده است.


معاون وزیر علوم شهید دانشجو را نماد شهادت، جهاد و دانشگاه توصیف و بیان کرد: در این موضع معرفتی و دانشگاهی ما تنها خود را متبرک به یاد و نام شهدا نمی دانیم زیرا شهید تنها منبع تبرک نیست بلکه شهید و شهادت پیام تحرک و پویایی هستند.

وی افزود: دانشجویان در شرایط فعلی باید به این نتیجه برسند که منطق شهادت با مفاهیم علمی تعارضی ندارد.
دکتر سید ضیاء هاشمی اظهار داشت: خون شهید در هر عرصه ای اثر خود را بر جای خواهد گذاشت و جامعه را از وجود خود بهره مند خواهد کرد.


وی در ادامه گفت: کنگره شهدای دانشجوی خراسان رضوی تفاوت بسیار زیادی با دیگر استانهای کشور دارد و این موضوع نیز ناشی از حرم مطهر امام رضا(ع) و جوانان بسیار زیادی است که جان خود را فدای کشورشان کردند.
از مجموع چهار هزار و 500 شهید دانشجوی کشور 350 نفر آنها از خراسان رضوی و 150 شهید از دانشگاه فردوسی هستند.​